Warsztaty » Świadomość i ekspresja kulturalna

Warsztaty świadomość i ekspresja kulturalna

Warsztaty poprowadzi Jan Tulik - polski poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, publicysta, recenzent. Autor sześciu zbiorów wierszy, powieści: Doświadczenie i Furta (prestiżowa Nagroda Fundacji Kultury w 2001 r.), zbioru opowiadań Gry nieużyteczne, dramatu Kontynenty, a także monografii o wynalazcy Janie Szczepaniku. Pisał eseje, m.in. o Franciszku Piku-Mirandoli, recenzje, szkice, artykuły publicystyczne, słuchowiska radiowe (m.in. "Próba czytana", o Leopoldzie Lisi-Kuli).

Jego największą pasją jest poezja, publikował w czasopismach "Kultura", "Poezja", "Twórczość", "Tygodnik Kulturalny". Był on również pierwszym redaktorem naczelnym krośnieńskiego czasopisma lokalnego, pt. „Nasz Głos”,gdzie do dziś pisuje artykuły, w szczególności zdające sprawę z funkcjonowania krośnieńskiej biblioteki. Za swoją twórczość literacką otrzymał wiele nagród, w tym: Nagrodę im. Stanisława Piętaka, Nagrodę im. R. Milczewskiego-Bruno, Nagrodę Fundacji Kultury. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1975-1999 pracownik Wojewódzkiego Domu Kultury w Krośnie (dziś Regionalne Centrum Kultury Pogranicza)na stanowisku kierownika Działu Kultury i Klubów oraz starszego instruktora ds. upowszechniania literatury.

Obecnie łączy pasję z pracą zawodową na stanowisku dyrektora Saloniku Literackiego działającego przy Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Jest organizatorem i prowadzącym spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiej literatury współczesnej m.in. Leszkiem Mazanem, Andrzejem Buszą czy Andrzejem Stasiukiem, na których frekwencja jest zawsze spora. W spotkaniach uczestniczą często inni utytułowani poeci Podkarpacia, tacy jak Piotr Sobota, Jan Belcik czy Józef Janowski. W związku z funkcją, jaką pełni w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, jest jurorem w konkursach młodzieżowych (m.in. o Zbigniewie Herbercie).

Mieszka i tworzy w Krośnie.

Spotkania będą miały na celu rozwój kompetencji kluczowych w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej: analiza tekstów literackich, formy wypowiedzi i ekspresji literackiej, ćwiczenia i wskazówki praktyczne, poprawna wymowa.
 

 

Zapewniony zostanie catering i materiały dla uczestników.