Konkurs literacki » Nagrody
ORGANIZATORZY KONKURSU LITERACKIEGO PRZEWIDUJĄ NAGRODY ZARÓWNO DLA UCZSTNIKÓW JAK I WIDZÓW KONKURSU.

I NAGRODA

1. PIÓRO PARKER SONNET2. KSIĄŻKA

Magdaleny Rybak

"Rozbiórka. Wiersze, rozmowy i portrety 26 poetów"

  Rozbiórka Magdaleny Rybak to worek z prezentami dla czytelnika współczesnej poezji polskiej. Powiedzmy od razu - worek starannie zapakowany. Na książkę składa się blisko trzydzieści rozmów z poetami różnych pokoleń, dokonań i doświadczeń - od Jacka Dehnela do Krystyny Miłobędzkiej. Indagowani twórcy reprezentują różne poetyki, różne środowiska, często odległe sobie i nieuzgadnialne sposoby traktowania wiersza. Dzięki temu jest Rozbiórka zbiórką, swoistym przeglądem orientacji i języków, próbą uchwycenia tego, co dzisiaj najżywsze w liryce.

Wreszcie - portrety pisarzy autorstwa Elżbiety Lempp, dalszy ciąg tworzonej przez nią od wielu lat galerii, z pewnością osobny i wart docenienia walor książki.
 
 


II NAGRODA

1. PIÓRO WATERMAN HEMISPHERE

2. KSIĄŻKA

Gorczyńska Renata, Miłosz Czesław
 
"Podróżny świata. Rozmowy z
Czesławem Miłoszem"

  "'Podróżny świata' dotyczy pewnego etapu mojej twórczości, który nie kończy się przecie rokiem 1980. Ale te wywiady jakoś się nie zestarzały. Pytania Renaty, nieraz bezczelne, bo pytała po prostu, co chciałem w danym wierszu powiedzieć, były bardziej ożywcze i zmuszały mnie do względnie rozumnych odpowiedzi. Miłoszologia była wtedy u początków i być może dlatego pytania zachowują szczególną świeżość i odkrywczość. Mam nadzieję, że obecne wydanie zaciekawi czytelników tak, jak zaciekawiło ich wydanie pierwsze, nowojorskie, z 1983 roku, i pierwsze krajowe w Wydawnictwie Literackim w 1992 roku". (Czesław Miłosz)


 
III NAGRODA

1. PIÓRO WATERMAN HEMISPHERE

2. KSIĄŻKA

Elzbieta Zarych
"Słownik pisarzy polskich"

 

 IV NAGRODA
DŁUGOPIS WATERMAN HEMISPHERE


V NAGRODA
DŁUGOPIS WATERMAN HEMISPHERESzczegóły w REGULAMINIE KONKURSU - Rodział III. Wyłanianie laureata konkursu.